Ślub i wesele – najpiękniejszy dzień w życiu. Każda zakochana para czeka, aż w końcu będzie mogła przypieczętować swoją miłość. Trendy ślubne zmieniają się z roku na rok, by jeszcze bardziej uświetnić ten dzień. Co czeka nas w tym roku? Jakie kolory i motywy będą królowało na salach weselnych? Sprawdziliśmy ślubne trendy na 2022 rok. Zapraszamy do artykułu! 

 

Motyw przewodni wesela

Ten trend obecny jest już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, by szybko miał się zmienić. Personalizacja to prawdziwy HIT. Personalizujemy ubrania, perfumy, kosmetyki, a w końcu przyjęcia i wesela. Dzięki temu nadajemy im jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru.

Wesele możemy spersonalizować na dwa sposoby. Pierwszy, klasyczny, jest popularny od dawna. Polega na wykorzystaniu imion bądź inicjałów Pary Młodej i stworzeniu z nich weselnych dekoracji. W tym celu często wykorzystuje się drewniane litery. Wyglądają naprawdę rewelacyjnie, a do tego wpisują się w styl boho, który nadal jest wszechobecny na weselnych przyjęciach.

Druga możliwość personalizacji to wybór tematu przewodniego ślubu i wesela. Ulubiona książka, film, serial czy komiks Młodej Pary są najczęściej stosowanymi motywami. Oczywiście w takim wypadku stroje narzeczonych i gości oraz dekoracje weselne nawiązują do tematu. 

Modnym motywem na przyjęciach weselnych jest także dżungla, safari bądź tropiki i związane z nimi aktywności, często nawiązujące do hobby narzeczonych, jak np. surfing czy nurkowanie. W temacie przewodnim chodzi po prostu o to, by Para Młoda czuła i bawiła się świetnie – a otaczając się tym, co sprawia im radość na pewno tak będzie. Jednym ograniczeniem jest wyobraźnia!

 

Ślub w plenerze

Śluby poza budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego są coraz bardziej powszechne. Ślub na plaży, nad jeziorem czy w otoczeniu malowniczych gór zapiera dech w piersiach. Okrągły stojak na balony ozdobiony kwiatami, trawą pampasową i balonami zawsze robi na wszystkich wrażenie. Po ceremonii zakochani puszczają lampiony w kształcie serca na dowód swojej miłości. Czy to nie cudowne? 

Jeśli chcesz zorganizować ślub w plenerze pamiętaj, by w zaproszeniach dla gości podkreślić, że ceremonia odbędzie się na świeżym powietrzu. Do zaproszenia możesz dołączyć mapkę objaśniającą jak trafić do ołtarza. Na miejscu zaślubin przydatne są także eleganckie drewniane drogowskazy.

 

Weselne dekoracje 

Oczywiście nie wszystkie przyjęcia muszą posiadać motyw przewodni, żeby zachwycały wszystkich gości. Kluczem są weselne dekoracje i ozdobyWesela w klimacie boho są na topie już od kilku sezonów i jeśli mamy być szczerzy, to wcale nas to nie dziwi! 

To, co obecnie podbija serca narzeczonych to przede wszystkim świece w przepięknych świecznikach, ogromne wazony z trawą pampasową, bibułowe rozetykoronkowe konfetti w kształcie serca, rattanowe podtalarze, bibułowe lampionylatające lampiony w kształcie sercabalony giganty i wiklinowe krzesła dla gości i Pary Młodej.

 

Modne kolory na wesele

Mówiąc o ślubnych trendach, nie sposób pominąć kolorów, które będą królować na weselnych salach. A mówiąc o kolorach obowiązkiem jest wspomnieć o Veri Peri, czyli odcieniu fioletu, który według firmy Pantone w tym roku będzie przodował w branży dekoracji wnętrz, kosmetycznej, odzieżowej, a także ślubnej. 

Jak połączyć fiolet tak, by stworzył magiczny klimat na Twoim przyjęciu? Nie bójcie eksperymentować! Fioletowy przepięknie komponuje się z bielą i srebrem, a nawet ze złotem.

Poza fioletem w trendach będą także pastelowe odcienie, butelkowa zieleń, różowe złoto i niebieski.

Jesteśmy przekonani, że uda się stworzyć z nich stworzyć wiele wyjątkowych weselnych kompozycji. 

 

 

Ten rok będzie wyjątkowy dla branży weselnej. Przepiękne śluby plenerowe, wesela w boho stodołach, cudowne i subtelne dekoracje. Wiemy, że każda Panna Młoda będzie z łezką w oku wspominać ten cudowny dzień.