Który maluch nie marzy o urodzinowej wyprawie na safari? O przeżyciu szalonej przygody wśród dzikich zwierząt? Jak odtworzyć wyjątkowy klimat sawanny na imprezie Twojego dziecka? Na szczęście znamy sprawdzone sposoby. Sprawdź, jak przygotować przyjęcie urodzinowe w stylu safari!

 

Urodziny w stylu safari – prawdziwy HIT

Przyjęcie urodzinowe z motywem przewodnim to gwarancja wspaniałej zabawy i ogromnego zachwytu wszystkich gości. Taki zaakcentowany, główny wątek imprezy nadaje jej przecież wyjątkowego charakteru. Oczywiście żadnym wątpliwościom nie ulega fakt, że motyw przewodni urodzin musi być powiązany z zainteresowaniami naszej pociechy. Ale…czy znacie jakiegokolwiek małego odkrywcę, którzy nie marzy o wspaniałej przygodzie w stylu safari? My też nie! Właśnie dlatego urodziny safari to bardzo modny i popularny trend wśród kinder bali!

Jeśli więc i Twoja pociecha uwielbia dzikie zwierzęta, gorącą sawannę lub tajemniczą dżunglę to podpowiemy Ci, jak zorganizować urodziny w takim stylu! 

 

Dekoracje na urodziny w stylu safari – jakie wybrać?

Dziecięca wyobraźnia i nieodparta chęć poznawania świata będą bardzo pomocne w przygotowaniu urodzin w stylu safari. Zapytaj swoją pociechę z czym kojarzy mu się tajemnicza sawanna i które dzikie zwierzęta chciałby „zaprosić” na swoje przyjęcie – odpowiedzi z pewnością dostarczą Ci masę inspiracji. A z resztą na pewno sobie poradzimy ?

O czym musisz pamiętać przygotowując urodziny w stylu safari?

Po pierwsze – kolory! 

Jakie barwy są niezbędne podczas safari party? Oczywiście wszystkie odcienie zieleni! Jak wprowadzić ten kolor na przyjęcie? Przede wszystkim zielone balony – wybierz tradycyjne, lateksowe zielone balony oraz efektowne zielone balony na hel. W klimat dzikiej przyrody idealnie wpisuje się także balon kaktus!

Ale czy dżungla i safari to tylko zielenie? Oczywiście, że nie! Te miejsca są pełne przepięknych barw. Uzupełnij dekoracje o brązowe balony i złote balony. Baw się kolorami i kształtami – przecież ogranicza Cię wyłącznie wyobraźnia.  Z balonów możesz także zrobić efektowną girlandę balonową. O tym, jak wykonać girlandę samodzielnie pisaliśmy w naszym wcześniejszym artykule.

Mieszkanie możesz przyozdobić także trawą zrobioną z zielonej bibuły bądź papierową girlandą w kształcie liści.

 

Po drugie – dzikie zwierzęta! 

Takich gości nie może zabraknąć na Twoim przyjęciu. Oczywiście w tym celu nie musisz odwiedzać najdalszych zakątków świata – od czego są balony zwierzaki? Balon żyrafabalon słońbalon koalabalon leniwiec – bez nich safari party nie może się udać. Drapieżnego, zwierzęcego akcentu dostarczą również balony w zebrę oraz balony w cętki.  

 

Po trzecie – dekoracja stołu w stylu safari

Jak przenieść dziki klimat na stolik z poczęstunkiem? Nic prostszego! Kolorowy obrus safari z rysunkami zwierząt na pewno przypadnie wszystkim milusińskim do gustu. A talerzyki w kształcie kaktusa zachęcą dzieci do pałaszowania. 

 

Zabawy na urodzinach safari – jak zorganizować czas dzieciom?

A co z atrakcjami na przyjęciu? Na to też mamy sprawdzone sposoby! Piniata w kształcie flaminga zapewni masę dobrej zabawy i słodki poczęstunek. A maski do kolorowania w kształcie zwierząt to idealna okazja na oddanie się radosnej twórczości. Takie niecodzienne kolorowanki na pewno zajmą dzieci na dłuższą chwilę.

Możesz także zorganizować maluchom mały konkurs. Wystarczy, że będziesz odtwarzać dźwięki (np. przy pomocy telefonu), jakie wydają zwierzęta na sawannie, a zadaniem gości będzie odgadywanie, co to za zwierzę. Wspaniała rozrywka gwarantowana! 

 

Urodziny to dla każdego malucha wielkie wydarzenie. Jesteśmy przekonani, że przyjęcie dla dzieci w stylu safari podbije serca wszystkich najmłodszych miłośników dzikiej przyrody. Balony, zwierzęta, dekoracje safari i szalone atrakcje – to musi być strzał w dziesiątkę! Będzie pięknie! Powodzenia!