Najpiękniejsze Chrzciny – jakie dekoracje i dodatki wybrać?

Chrzest Święty to pierwsze i najważniejsze wydarzenie w życiu dziecka. Dziecka i rodziców. Organizacja chrzcinwymaga dobrego przygotowania – trzeba załatwić wszystkie formalności w kościele, ustalić listę gości, rozesłać zaproszenia, wybrać lokal, chrzestnych, strój dla maluszka, zająć się udekorowaniem sali… Pracy jest co niemiara! Dlatego postanowiliśmy trochę Wam pomóc! Sprawdźcie nasze sprawdzone sposoby na przystrojenie sali na chrzciny– zapraszamy do artykułu. 

Chrzest Święty – jakie dekoracje wybrać?

Chrzest Święty to naprawdę wyjątkowa uroczystość, dlatego wymaga niezwykłej, cudownej oprawy. Warto jest postawić na subtelną, elegancką, a zarazem oryginalną aranżację miejsca, w którym odbędą się chrzciny. Taką, która zachwyci wszystkich gości. Dekoracja stołu na chrzciny, dekoracja na sali na chrzciny, balony, serwetki, zaproszenia na chrzest… Lista rzeczy do zrobienia jest całkiem spora! Opowiemy Wam, jak wybrać motyw przewodni na chrzest, wszystko dopracować na ostatni guzik i stworzyć nieziemską atmosferę.

Złote dekoracje na chrzciny – największy HIT!

Złoto to bardzo modny kolor już od kilku sezonów. Jest bardzo elegancki i pasuje zarówno na chrzest dla dziewczynki, jak i chrzest dla chłopca. Jak złote dodatki mogą uwiecznić Waszą imprezę? Najlepiej postawić na subtelne złote akcenty na chrzcie. Taki mocny, charakterystyczny kolor dobrze jest zestawić z delikatną bielą. Takie połączenie wygląda bardzo efektownie, jest wytworne i idealnie nadaje się na tak ważną uroczystość. 

Dodatki na chrzest, na które szczególnie warto zwrócić uwagę to złote balony i białe balony. Na stole powinny znaleźć się złote pikery, serwetki papierowe ze złotym napisem i ozdobne złoto-białe talerzyki. Całość wystroju pięknie dopełnią złote pompony, rozety dekoracyjne i złota girlanda na chrzest.

Dla osób, które nie przepadają za złotym kolorem, świetnie sprawdzą się srebrne dekoracje na chrzciny. Ta barwa również jest elegancka i pasuje zarówno na uroczystość dla chłopca, jak i dla dziewczynki. 

Klasyczne dekoracje na Chrzest

Oczywiście złoto-białe i srebrno-białe dodatki na chrzest to nie jedyna możliwość. Równie modne są chrzciny w stylu boho. Uroczystość w takim klimacie warto uzupełnić o dodatkowe dekoracje – kremowy lampion bibułowy, drewniany piker, papierowa girlanda w kształcie piór na chrzest i bibułowe rozety kremowe nadadzą się idealnie! 

Oczywiście nie można zapominać, że róż i błękit nadal wyznaczają trendy w dekorowaniu sali na chrzest święty. Ciężko się temu dziwić, w końcu wiąże się z nimi ukształtowana na przestrzeni wielu lat tradycja identyfikowania płci dziecka z tymi konkretnymi barwami. Ten prosty, rozpoznawalny przez wszystkich podział z powodzeniem można przenieść na elementy dekoracji. W tym celu sprawdzą się różowe balony z bucikami i niebieskie balony z bucikami, uzupełnione balonami i lampionami w kolorach przewodnich.

Chrzest święty to pierwsza wielka i wyjątkowo ważna uroczystość w życiu dziecka i rodziców. Dlatego warto zadbać o to, by ten szczególny dzień był przepiękny i pełny niezapomnianych wspomnień. Mamy nadzieję, że nasze pomysły na wystrój sali na chrzciny pomogą w organizacji tej szczególnej uroczystości. Powodzenia!