Bal karnawałowy – to właśnie na ten dzień dzieci czekają z utęsknieniem przez cały rok! Magiczne chwile, w których przez kilka godzin mogą być dokładnie tym, kim chcą! Księżniczka, superbohater, postać z ulubionej kreskówki – zarówno stroje karnawałowe dla chłopców, jak i stroje karnawałowe dla dziewczynek zachwycają kreatywnością i wykonaniem. Jak w gąszczu ofert wybrać wymarzony kostium na karnawał dla dziecka? Podpowiadamy – zapraszamy do artykułu!

 

Przebrania na karnawał dla dzieci – jak wybrać wymarzony strój?

Przygotowując dziecko do karnawału, musisz pamiętać o najważniejszej kwestii – to czas dla Twojego malucha. Dlatego pozwól mu spełniać własne marzenia i potrzeby. Nie wszystkie dzieci chcą ślepo podążają za trendami! Jeśli Twój maluch wyraźnie zaznacza, że interesuje go kostium pirata, to niech na Balu Karnawałowym zostanie piratem! Jeśli chce przebrać się za dynię, niech przebierze się za dynię. A jeśli Twoja córka nawet nie chce słyszeć o włożeniu sukienki z tiulem i marzy jej się kostium biedronki, to zapewniamy, że będzie to najpiękniejsza i najszczęśliwsza biedronka na całym balu! Impreza Karnawałowa to nie konkurs na najpiękniejsze przebrania, a wspaniały czas, który wywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka.

Stroje karnawałowe dla dzieci – lepiej zrobić czy kupić?

Wiele mam decyduje się na samodzielne przygotowanie stroju karnawałowego dla swojej pociechy. Jeśli i Ty masz potrzebne umiejętności i zdolności manuale oraz dysponujesz odpowiednią ilością wolnego czasu, możesz podjąć się wykonania kostiumu własnoręcznie.

Co będzie do tego potrzebne? Oczywiście to zależy od tego, za co chce być przebrane Twojego dziecko. Do przygotowania stroju baletnicy na pewno przyda się trochę tiulu i baletki, żeby wykonać strój dinozaura będziesz potrzebować sporo tektury i farbek – dzięki nim wykonasz skrzydła i ogon. Często wizyta w pasmanterii i sklepie z tekstyliami oraz kilka wieczorów spędzonych przy maszynie do szycia wystarczą, by stworzyć dla dziecka wymarzony kostium.

Jednak nie każdy z nas posiada odpowiednie umiejętności, a wolny czas często wolimy przeznaczyć na zabawę z dziećmi. W takiej sytuacji najlepiej wypożyczyć bądź kupić gotowe przebrania na karnawał. 

Stroje na karnawał dla małych dzieci – co jest w modzie?

Jakie przebrania karnawałowe królują w przedszkolnych i szkolnych salonach? W zasadzie już od paru dobrych lat trendy praktycznie się nie zmieniają. Czy nas to dziwi? Ani trochę! W końcu praktycznie każda mała dziewczynka chce choć przez kilka chwil móc założyć prawdziwą koronę, dlatego kostium księżniczki zawsze cieszy się ogromną popularnością!

Wiele dzieci chce wcielić się również w swojego ulubionego bohatera z bajki bądź kreskówki. Wśród dziewczynek prym wiedzie kostium Anny z Krainy Lodu, a chłopcy wybierają kostium Psi Patrol lub strój Binga. Dziki Zachód także nie wychodzi z mody! Na Balu Przebierańców aż roi się od Indian, Kowboi i Kowbojek.

Jak przebrać dziecko na Karnawał?

Stroje karnawałowe dla dzieci zachwycają jakością wykonania i wiernym odzwierciedleniem detali – zarówno te kupione w sklepie, jak i te wykonane przez mamy w domowym zaciszu. Musisz pamiętać, że najpiękniejszy strój na karnawał to taki, który dziecko wybierze samodzielnie. Pozwól swojemu maluchowi zadecydować kim stanie się na najbliższym balu karnawałowym, a gwarantujemy, że na pewno zobaczysz na tego twarzy niesłabnący uśmiech. Powodzenia!