Grudzień – dla wielu osób to najbardziej wyczekiwany miesiąc w całym roku! Nic w tym dziwnego, w końcu trudno jest oprzeć się magii Świąt Bożego Narodzenia. Wszędzie rozbrzmiewają kolędy, witryny sklepowe kuszą prezentami, a miasta rozbłyskają tysiącem przepięknych światełek i dekoracji. Warto jednak pamiętać, aby w pędzie przygotowań do idealnej Wigilii, nie zapominać o najważniejszym – rodzinnej atmosferze Świąt, która najbardziej cieszy najmłodszych! Jak więc zorganizować Święta, o których marzą dzieci? Podpowiadamy – zapraszamy do artykułu.

 

Budowanie świątecznej atmosfery.

Postaraj się stopniowo budować świąteczną atmosferę. Korzystajcie z tych wyjątkowych chwil!  W tym celu warto wykorzystać kalendarz adwentowy, który pozwala odliczać dni do Świąt. Pamiętaj, że w kalendarzu nie muszą znajdować się wyłącznie duże, drogie prezenty. Co włożyć do kalendarza adwentowego dla dzieci?

·       ulubione, zdrowe słodycze,

·       ozdoby świąteczne, którymi następnie razem przystroicie dom,

·       gadżety świąteczne, które wywołają uśmiech na twarzy malucha,

·       zadania do wspólnego wykonania, np. ubranie choinki.

Jeśli nie przygotowałaś kalendarza adwentowego 1 grudnia to nic straconego. Możesz zacząć choćby od jutra. Wystarczy kilka papierowych torebek, czerwona wstążka, mini-prezenty i kalendarz adwentowy gotowy! 

 

Ozdoby na Boże Narodzenie – zróbcie to razem!

Nie da się ukryć – Boże Narodzenie to raj dla wielbicieli dekoracji! Na szczęście niektóre z nich możecie zrobić wspólnie! Znajdź przepis na świąteczne pierniczki i upieczcie je razem. Pomarańcze z goździkami? Tak, to też wspaniały pomysł! Korzystając z długich, zimowych wieczorów możecie także przygotować papierowy łańcuch na choinkę czy bombki DIY – suszone plastry pomarańczy, szyszki zebrane podczas rodzinnego spaceru i laski wanilii bądź cynamonu pięknie przyozdobią Wasze świąteczne drzewko.

Jakie dekoracje na Boże Narodzenie warto jeszcze mieć w swoim domu? Pomyśl tylko, co maluchy lubią najbardziej? Balony! One na pewno sprawią najmłodszym wiele radości! Pozostając w świątecznym klimacie wybierz balon złota gwiazda i balon cukierek – jesteśmy przekonani, że będzie to strzał w dziesiątkę.

Całość dekoracji idealnie uzupełni cudowna szklana kopuła świąteczna – wspaniale przyozdobi kominek bądź komodę. Dodaj czerwone rozety papierowe, złote pompony, baner Merry Christmas i… zabierajcie się do wspólnego dekorowania! 

 

Jak przygotować stół dla dzieci na Boże Narodzenie?

Pamiętaj, że dzieci kochają rutynę i swoje przyzwyczajenia, również te kulinarne. Dlatego nie wszystkie bożonarodzeniowe dania mogą być dla nich zachęcające. Zamiast toczyć walkę przy stole, przygotuj maluchom do jedzenia coś, co znają i lubią. 

Warto też zachęcić dzieciaki do próbowania nowych rzeczy za pomocą kilku trików. Jakich? Papierowe talerzyki gwiazdki, papierowe złote słomki i cudowne serwetki piernikowy ludzik na pewno zdadzą egzamin! Nadal za mało świątecznie? Całości dopełnią świąteczne pikery w kształcie uroczych reniferów, bałwanów i Świętego Mikołaja! Tak zastawiony stół przekona do wigilijnych potraw nawet największego niejadka.

 

Pamiętaj, że Święta Bożego Narodzenia to nie wyścig o najsmaczniejszą kutię czy najpiękniej ubraną choinkę. Prawdziwą atmosferę tworzą szczęśliwi ludzie. Pozwól dzieciom cieszyć się magią Świąt – przygotujcie wspólnie świąteczne ozdoby, upieczcie pierniki, korzystajcie z zimowej aury i chodźcie na rodzinne spacery. To wspólnie spędzony czas cieszy najbardziej – zwłaszcza najmłodszych!