Gender Reveal Party – co to jest i na czym polega?

Choć do niedawna na liście “rzeczy do zrobienia” praktycznie wszyscy przyszli rodzice zaznaczali punkt pt. “organizacja baby shower” – obecnie w tym zestawieniu coraz częściej pojawia się jeszcze jeden element, który dla wielu z nas nadal brzmi niezwykle tajemniczo. Gender Reveal Party, bo to temu poświecimy dalszą część wpisu, to specjalne wydarzenia organizowane z okazji… no właśnie – czego ??

Czym jest i na czym polega? Tego wszystkie dowiesz się już za chwilę. Zapraszamy do lektury! Sprawdź, co to jest, jak przebiega, a także jakie dekoracje sprawdzą się podczas imprezy Gender Reveal Party.

Czym jest Gender Reveal Party?

Nie jest żadną tajemnicą, że podobnie, jak jeszcze kilka lat temu baby shower, tego rodzaju wydarzenie również przywędrowało do nas prosto ze Stanów Zjednoczonych. W przeciwieństwie do poprzedniego trendu, który miał na celu wyprawienie imprezy na cześć mamy oraz dziecka – Gender Reveal Party dotyczy obu rodziców.

Jego głównym zadaniem jest bowiem uroczyste ogłoszenie płci jeszcze nienarodzonego potomka, a co za tym idzie – zaskoczenie zarówno mamy, taty, jak i innych uczestników tej nietypowej zabawy ?.

Gender Reveal Party – jak wygląda w praktyce?

Aby przyszli rodzice byli naprawdę zaskoczeni – ginekolog nie informuje ich o płci dziecka. Zamiast tego przekazuje taką informację innej osobie, która bierze udział w organizacji wydarzenia. Następnie informacja na temat, czy urodzi się chłopczyk czy też dziewczynka, jest umieszczana na specjalnej kartce, która może trafić do balona, pudełka, a nawet zostać ukryta w torcie. Uroczyste sprawdzenie, kto przyjdzie na świat, odbywa się właśnie podczas imprezy o nazwie Gender Reveal Party.

Oczywiście, w zależności od preferencji, przebieg wydarzenia może być zaplanowany w inny sposób. Rodzice mogą wiedzieć, kto za kilka miesięcy pojawi się w ich rodzinie. Natomiast osobami, które zostaną o tym poinformowane (i zaskoczone!), mogą być zaproszeni na imprezę goście – dziadkowie, ciocie, wujkowie, znajomi, przyjaciele i nie tylko.

Jakie dekoracje sprawdzą się podczas takiego wydarzenia?

Kluczowym punktem każdej takiej imprezy są oczywiście… BALONY! Z jednej strony mogę pełnić kluczową rolę “skrytki”, w której znajdzie się wspomniana już karteczka. Z drugiej natomiast – mogą stanowić doskonałą ozdobę pomieszczenia, w którym zgromadzą się wszyscy uczestnicy takiej zabawy.

Kolejnym elementem, który można wykorzystać do wzbogacenia takiego wydarzenia, są girlany, za pomocą których może zostać “zdradzona” płeć maluszka. Do jednych z najbardziej popularnych motywów zalicza się umieszczanie na nich pytań dotyczących przyszłego dziecka (np. “ONA CZY ON?”).

Z kolei całości aranżacji, z łatwością dopełni kolorowa i kreatywna zastawa na stół – w formie talerzyków, kubków, widelców, łyżek oraz słomek.

Chcesz, aby Twoja imprezka Gender Reveal Party była piękna i niezapomniana?

Zajrzyj do naszego sklepu internetowego, gdzie czeka na Ciebie praktycznie niezliczona ilość gotowych i ciekawych pomysłów na ozdoby, które z łatwością wykorzystasz podczas tego wydarzenia. Sprawdź i zdecyduj, w jaki sposób Ty oraz Twoi bliscy dowiedzą się o płci nowego potomka!