Styl boho… choć zdecydowanej większości z nas kojarzy się z ubiorem lub w ostateczności także aranżacją wnętrz – warto pamiętać, że tego typu podejście do designu znajduje również zastosowanie w wielu innych obszarach. Dekoracje oraz ozdoby w stylu boho sprawdzają się bowiem idealnie zarówno we wnętrzach domów czy mieszkań, jak i jako atrakcyjne rozwiązania służące poprawie wyglądu przestrzeni zarezerwowanych do organizacji różnych wydarzeń. I właśnie temu drugiemu aspektowi przyjrzymy się w tym artykule.

Dowiedz się, czym jest boho oraz odkryj, jakie dekoracje w tym stylu staną się idealnym rozwiązaniem na ślub, wesele, urodziny, wieczór panieński, chrzest, komunię, jak i wiele innych okazji.

Czym jest styl boho?

Boho to styl, który całymi garściami czerpie z tego, co daje nam sama natura. Nieodzownymi elementami takiego podejścia do designu są więc między innymi naturalne i zarazem neutralne kolory, w tym: biały, beżowy, zielony, brązowy, żółty oraz niebieskie – obowiązkowo występujące w wielu odcieniach. Znaczącą rolę odgrywają również materiały – w tym takie, jak: bawełna, len, wełna, a także drewno oraz wiklina.

Styl boho jest też bardzo elastyczny, jeśli chodzi o podejście do mieszania i łączenia ze sobą najróżniejszych barw, materiałów oraz struktur. Wszystko to sprawia, że zarówno stylizacje, jak i aranżacje są niezwykle ciepłe, przytulne i wręcz wyjątkowo swojskie.

Gdzie i w jakich sytuacjach można postawić na styl boho?

Jak już wspominaliśmy, boho znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w stylu ubierania się. Doskonałe przykłady w tej materii stanowią stylowe kapeluszowe, torebki, paski, a nawet koszule

Ten styl stanowi także perfekcyjny środek aranżacji wnętrz – salonów, kuchni, łazienek, sypialni oraz wielu innych. Wówczas jego obecność można podkreślić za pomocą zasłon i firan, właściwie dobranych mebli, a także licznych dodatków w formie donic, kwiatów, obrazów, dywanów, makram i wielu innych. 

Warto jednak pamiętać, że możliwości jego zagospodarowania sięgają zdecydowanie dalej, a doskonałym przykładem są imprezy, uroczystości oraz ważne wydarzenia – zarówno rodzinne, jak i firmowe. Jeżeli organizujesz jedno z nich i chcesz, aby styl boho stał się centralnym punktem, który zwróci uwagę wszystkich gości – koniecznie musisz zadbać o zastosowanie odpowiednich dodatków oraz ozdób.

Jakie dekoracje w stylu boho sprawdzą się na Twojej imprezie?

Boho oznacza naturę, więc pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać, jest dobór właściwej dekoracji stołowej. W tej roli obowiązkowo sprawdzą się drewniane sztućce, papierowe obrusy, a także liczne akcesoria.

Nie zapomnij również o dodatkach, które mają wzbogacić nie tylko stół, ale również pozostałą przestrzeń, do której zawitają Twoi goście. W tym obszarze doskonale odnajdą się np. tematyczne balony, które przywiążesz za pomocą jutowych sznurków, zachwycające girlandy z papieru, a także spektakularne lampiony – również wykonane z tego ekologicznego surowca.

Gdzie kupić ozdoby w stylu boho?

Dekoracje w stylu boho doskonale idealnie się na weselu, imprezie urodzinowej, uroczystości z okazji chrztu lub komunii, a także przy wielu innych okazjach.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje wydarzenie było jedyne w swoim rodzaju, a także na długo zapadło w pamięć wszystkim zaproszonym gościom – koniecznie udaj się do naszego sklepu online. Znajdziesz tam mnóstwo gotowych produktów, które pozwolą Ci zaaranżować imprezową przestrzeń w stylu boho!