Barwne, urocze, lekkie balony – odkąd sięgamy pamięcią towarzyszą wszystkim imprezom, przyjęciom i eventom plenerowym. Z roku na rok balonowe dekoracje są coraz piękniejsze, a tym samym – zachwycają coraz bardziej. Wesele, roczek, komunia święta, urodziny, firmowe konferencje czy otwarcie nowego punktu sprzedaży – żadnego z tych wydarzeń nie wyobrażamy sobie bez odpowiedniej balonowej oprawy. Nic w tym dziwnego –  efektowne balony cieszą oczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Warto więc zadbać o to, by nasze dekoracje z balonów były bardzo trwałe i długo unosiły się w powietrzu, a do to tego najlepiej wykorzystać hel! Tylko które balony można pompować helem? Jak długo balony z helem będą unosić się w powietrzu? Odpowiadamy na najważniejsze pytania – zapraszamy do artykułu. 

Czy każdy balon można napełnić helem?

Czy wszystkie balony można napełniać helem? Prawie! Warto zapoznać się z informacją w opisie, czy balony są przeznaczone do wypełniania gazem. Helem można napełniać zarówno balony gumowe, jak i balony lateksowe czy balony foliowe. Jednak… nie zawsze będzie to miało sens! Dlaczego? Aby balon mógł samodzielnie „fruwać” w powietrzu musi być odpowiednio duży. 

Jeśli waga samego balona będzie przekraczać wagę helu wypełniającego balon, to niestety taki balonik może nie unosić się swobodnie nad sufitem. Właśnie dlatego balony mniejsze od 10 cali nawet po odpowiednim napompowaniu ich helem raczej nie będą uroczo dryfować w powietrzu. Tym samym istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie spełnią oczekiwanego przez Ciebie efektu. 

W takich przypadkach pompka do balonów będzie więc zdecydowanie lepszym rozwiązaniem ?

Jakie balony wybrać do napełniania helem?

Tak, jak wspominaliśmy – małe balony mogą bardzo szybko opadać na podłogę bądź wcale nie unosić się w powietrzu po napełnieniu ich helem. To zupełnie odwrotny efekt niż ten, który chcemy osiągnąć na swoich przyjęciach. Jakie więc balony wybrać, by zapewniły wyjątkowo efektowną atrakcję dla wszystkich naszych gości? 

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby uwzględnić wielkość i ciężar balonowych dekoracji. Jeśli balon nie będzie odpowiednio duży, hel nie da rady unieść go w powietrzu. Co jeszcze warto mieć na uwadze to fakt, że balony lateksowe w zdecydowanej większości przypadków są zdecydowanie mniejsze od balonów foliowych, a więc zmieści się w nich dużo mniej gazu. Tym samym nie będą fruwać pod sufitem tak długo, jak balony z folii, w których hel utrzymuje się o wiele dłużej. 

Balony lateksowe na hel warto więc wykorzystywać jako dodatkowe urozmaicenie dekoracji balonowej. Niesamowity efekt dają również lateksowe balony giganty, które dzięki ogromnej powierzchni prezentują się naprawdę przepięknie i pozostają trwałe przez dłuższy czas!

Spośród balonów foliowych szczególnie polecamy:

·       balony foliowe litery – można z nich stworzyć dowolne napisy,

·       balony foliowe cyfry dzięki którym można upamiętnić każdą datę,

·       balony foliowe w kształcie serca bądź gwiazdy – idealnie sprawdzają się na wesela, rocznice ślubu, urodziny czy wydarzenia firmowe,

Bardzo ciekawe są także balony foliowe tematyczne – dostępne są w przeróżnych kształtach, jak postacie z bajek, zwierzęta, butelki szampana, kieliszki, owoce, rakiety… takie balony można w 100% dobrać do motywu przewodniego swojej imprezy!

Podsumowując – jakie balony do helu wybrać? Im większe, tym lepsze ? Takie balonowe dekoracje z pewnością będą unosić się wysoko, tym samym wzbudzając zainteresowanie wszystkich gości na Twojej imprezie.

Ile utrzymują się balony na hel?

Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele bowiem zależy od warunków atmosferycznych oraz pomieszczenia w jakim przebywa balon. Balony lateksowe są mniej szczelne niż foliowe, a więc bez odpowiedniego przygotowania utrzymają się jedynie kilka godzin.. Z kolei Balony foliowe mogą utrzymać się w powietrzu nawet do kilkunastu dni! 

Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy rezygnować z pierwszej opcji – napełnianie balonów lateksowych helem też potrafi być zjawiskowe i… znamy skuteczny sposób na to, by zwiększyć ich szczelność. Wystarczy pokryć powłokę balonu specjalnym żelem, dzięki któremu hel nie znajdzie tak łatwo ujścia!

Jak prawidłowo napełnić balony helem?

Czy napełnienie balonów helem wiąże się z dużymi kosztami? To zależy od tego, jak i ile z nich mamy do wypełnienia. 

Butla z helem sprawdza się u osób, które chcą zrobić to samodzielnie. Dzięki niej możesz napompować balony w dowolnej chwili – tak, aby mieć pewność, że będą uroczo dryfowały pod sufitem przez całą imprezę. 

Kolejne pytanie nasuwa się same – jak napełnić balony helem? To naprawdę nic trudnego. Większość butli z helem jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, a wszystko pójdzie sprawnie i bezproblemowo.

Warto pamiętać o jeszcze jednej ważnej kwestii. Po napompowaniu balonów będą potrzebne dodatkowe dwie rzeczy – estetyczna wstążka do balonów i ozdobny ciężarek do balonów. To punkt obowiązkowy, zwłaszcza w sytuacji, gdy impreza odbywa się na świeżym powietrzu?

Balony z helem możecie zamówić również u nas – w postaci poczty balonowej, z odbiorem osobistym lub jako dekorację wymarzonej imprezy. 🙂