Sezon ślubny 2021 trwa w najlepsze! A Ty jak na szpilkach czekasz na swój Wielki Dzień? Motyw przewodni wesela, kwiaty, dekoracje, zaproszenia na ślub… Zanim ustalisz wszystkie szczegóły ceremonii, warto zapoznać się z tym, co jest najmodniejsze. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść wyjątkowych inspiracji – zapraszamy do lektury!

Trendy ślubne 2021 – motyw przewodni przyjęcia weselnego

Czy zaskoczeniem będzie, jeśli powiemy Ci, że w tym sezonie nadal królują wesele w stylu rustykalnym czy wesele w stylu boho? ? Ale… powoli można zauważyć delikatną zmianę w tym trendzie. Mianowicie, styl rustykalny i styl boho zyskują nieco świeżego charakteru! Można w nich dostrzec subtelne nuty elegancji i szyku. 

Co więcej, narzeczeni coraz częściej stawiają na motyw przewodni wesela. Motyw, który nieco wykracza ponad konkretny nurt, jak wspomniany rustykalny, boho czy glamour. Młode Pary decydują się na podkreślenie indywidualizmu i charakteru, dopasowując styl wesela do własnych zainteresowań, hobby, stylu życia, a nawet ulubionych książek czy filmów. Kochacie podróże? Sport? Filmy Marvela? Świetnie! Urozmaićcie przyjęcie weselne o akcenty w tym temacie.

Nie można zapominać o jeszcze jednej, popularnej kwestii – śluby plenerowe! Ślub, a nawet wesele w plenerze, z roku na rok zyskują na popularności. Narzeczeni coraz częściej wybierają ślub na plaży, w ogrodzie, w sali pałacowej, rezygnując z tradycyjnych ceremonii w kościołach czy Urzędach Stanu Cywilnego. 

 

Kolory i dekoracje na wesele – na co stawiamy w tym sezonie?

Sam motyw przewodni wesela to jednak nie wszystko! Należy zadbać o odpowiednie kolory na weselu i pasujące dekoracje ślubne. Na co warto się zdecydować? 

Aktualnie można zaobserwować trend na łączenie ze sobą kilku kolorów i tworzenie nowoczesnych palet kolorystycznych. Dlatego nie musisz bać się eksperymentów w tym temacie! Zresztą, inspiracja została zaczerpnięta od firmy Pantone, która wybierając kolor roku, postawiła aż na dwa odcienie – żółty (Illuminating) i szary (Ultimate Grey). Trend ten szybko wybrzmiał w świecie mody, dekoracji wnętrz i na salach weselnych. Oczywiście nie oznacza to, że musisz zorganizować przyjęcie weselne w oparciu o te odcienie. Poza nimi w trendy ślubne 2021 wpisują się także czerwony, morski, kobalt, fuksja, butelkowa zieleń, złoto, pastelowy róż czy beż.

A co z dekoracjami? Niezaprzeczalnie na salach weselnych króluje motyw roślinny – i to w szerokim tego słowa znaczeniu. Kwiaty możemy odnaleźć nie tylko w bukiecie Panny Młodej, ale i na sukni ślubnej, dekoracjach sufitu, weselnych stołach i krzesłach, efektownych kwiatowych ściankach, kwiatowej bramie czy jako dodatek do ślubnej fryzury. Dekoracje ślubne z kwiatów nadają ceremonii wyjątkowego, subtelnego i romantycznego charakteru, więc my jesteśmy zdecydowanie na TAK! Zaproszenia ślubne również wpisują się w kwiatowy trend. Jednocześnie towarzyszy im przy tym szyk, elegancja, prostota i minimalizm. 

Na sam koniec najważniejsze – suknia ślubna! I tutaj Cię nie zaskoczymy – trendy ślubne 2021 w sukniach ślubnych odzwierciedlają trendy w motywach przewodnich. Wśród kreacji weselnych dominują elegancja i minimalizm. Gładka suknia ślubna, suknie ślubna hiszpanka, suknia ślubna w stylu boho, suknia ślubna na jedno ramię czy suknia ślubna z dekoltem halter to największe hity! 

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi pomogą Ci w zorganizowaniu wymarzonego wesela! Wiemy, że będzie to najpiękniejszy dzień w Twoim życiu. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!